Odchudzanie i suplementy

Wszyscy chcemy ładnie prezentować się i zwracać atencję idealną figurą. Rozważając o urlopie i zwiewnych sukienkach powoli rozpoczynamy denerwować się – czy uda nam się zrzucić wagę do czasu słodkiego relaksu na plaży? Ponadto kuracja odchudzająca nie kojarzy nam się miło. Na szybko rozpoczynamy poszukiwanie łatwiejszych rozwiązań – ten moment może jakiś czas potrwać. Finalnie, kiedy wyczerpiemy już wszystkie dostępne” 100 % pewne” sposoby, takie jak: cudowne nieistniejące pigułki, posty zakańczające się utratą przytomności i błyskawicznym przybraniem na wadze, medycynę niekonwencjonalną oraz modlitwy, jesteśmy w stanie zacząć szukanie realnie dającego efekty środka dla nas.

Odchudzanie bez diety


Co wybrać?
Kuracja przygotowująca, aktywność fizyczna w fitness klubie + codzienne rozważne odżywianie! Brzmi strasznie? Nie ma powodu do obaw. Adaptacja do nowego stylu funkcjonowania zajmie nam miesiąc- przedstawione prognozy przytaczają psycholodzy stosując się do przeprowadzonych badań. Choć jawi się to kompletną zmianą, nadal brzmi roztropniej niźli medycyna alternatywna w celu zatrzymania poczucia głodu, prawda? Oprócz spadku wagi wprowadzając powyższy plan poprawimy wydajność organizmu, zmniejszymy podatność na zachorowania, zwiększymy naszą witalność i energię a także cofniemy proces starzenia się. Wspomniana wcześniej wprowadzająca dieta jest bardzo ważna. Nie chodzi tylko o obniżoną kaloryczność przyjmowanych pokarmów, ale również o wytypowanie komponentów tak, aby zadziałały oczyszczająco. W tym okresie niezbędne jest przyjmowanie dużej ilości błonnika. Celem jest przeczyszczenie układu pokarmowego, gdzie przez lata zbierały się resztki pokarmowe wysoko przetworzonych produktów, pozostałości antybiotyków i metali ciężkich, które w postaci złogów systematycznie opóźniają prace przewodu pokarmowego. W jelitach statystycznej jednostki jest ok 5-6 kg omawianych pozostałości.
Entuzjaści tzw. śmieciowego jedzenia i zupek błyskawicznych mogą nagromadzić nawet do 15 kg. Remedium jest tutaj skomplikowany i mało komfortowy zabieg lub całkowite odtrucie. Ponadprogramowymi korzyściami są: polepszenie jakości skóry, naszej czupryny i paznokci. następnym podpunktem na naszej liście będzie siłownia. Warto skierować się do tej, która oprócz dobrych poleceń oraz nowoczesnego oprzyrządowania może poszczycić się także wysoko wyszkoloną załogą trenerską. To przecież oni doradzą nam jak wybrać właściwy dla prezentowanej kondycji plan ćwiczeń. Nie wolno zatem na swoją odpowiedzialność zaczynać szaleńczej pogoni za wyśnionym wyglądem, przez pierwszy tydzień przeforsowując skutecznie mięśnie i stawy. Rozsądny i profesjonalny harmonogram musi uwzględniać nasze możliwości fizyczne, ew. schorzenia i przeciwwskazania lekarskie. Istotne jest aby przemyśleć co pragniemy osiągnąć. Czy ma to być rozrost tkanki mięśniowej, spadek wagi czy poprawa całej kondycji ciała. Warto także mieć na uwadze, że aktywność fizyczna pobudza produkcje endorfin- a więc naturalnego hormonu szczęścia. Dobrze przygotowany szkoleniowiec poradzi nam również w jaki sposób ułożyć własny plan żywieniowy i po które suplementy sięgnąć. Wejście na opisany plan nie oznacza z marszu rygorystycznej diety, chodzi tu raczej o zmianę podejścia do filozofii żywienia. Na starcie właściwie jest trzymać się jasno określanego planu w którym dokładnie podane są wyliczenia dla poszczególnych składników które przyjmujemy. Z czasem nauczymy się sami określania kaloryczności i wartości odżywczych- będziemy mogli zmieniać naszą dietę wedle uznania. Najważniejszą kwestią nie jest nawet kaloryczność substancji które przyjmujemy, ale także ich skład , ilości poszczególnych składników odżywczych, witamin i minerałów w które nas zaopatrują. Choć na początku wydaje się to bardzo skomplikowane, z czasem intuicyjnie wybieramy dobroczynne dla naszego zdrowia produkty. Z rozsądnym planem odżywiania i harmonogramem aktywności fizycznej uzyskamy efekty, które oprócz spektakularnego wyglądu zaowocują doskonałą kondycją fizyczną.